قوانین و مقررات – شرایط استفاده از خدمات

این توافقنامه توسط و ما بین شركت رایان پردازش نیرا (مسئولیت محدود) به شماره ثبت ۴۳۷۵۰ كه در این توافقنامه “نیراکلاود” نامیده می‌شود از یك طرف و شما (وكیل، نماینده و جانشین شما) كه در این توافقنامه “مشترك” و یا “کاربر” و یا “مشتری” و یا “خریدار” نامیده می‌شود از طرف دیگر، تنظیم شده و قابل‌ اجرا می‌باشد. ورود به سایت، خرید هر یک از خدمات و یا محصولات، استفاده از هر یک از سرویس‌های رایگان و غیر رایگان و یا انجام هرگونه معامله، تعامل و یا تراکنش با نیراکلاود و تمامی پیمانكاران، نمایندگان، كارمندان، مدیران، سهامداران، وابستگان و تمامی زیرمجموعه‌ها مستلزم پذیرش تمامی بخش‌های این شرایط و قوانین بوده و در صورتی که شما با بخش و یا تمامی این شرایط و قوانین موافق نمی‌باشید باید از وب‌سایت نیراکلاود خارج شده و هیچ‌کدام از خدمات نیراکلاود را استفاده ننموده و هیچ یک از محصولات و خدمات را خریداری ننمایید. در صورت خرید و یا سفارش هر کدام از محصولات و خدمات، شما این شرایط و قوانین را پذیرفته‌اید.

قوانین نیراکلاود تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین‌المللی ناظر بر سرویس‌های قابل ارائه نیراکلاود و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، نیراکلاود حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و نسخه قوانین بروز شده را از طریق لینک به صفحه شرایط استفاده از خدمات در وب‌سایت نیراکلاود در دسترس عموم خواهد بود.

در این توافقنامه مشترك متعهد می‌شود كه تمامی بندها و شرایط این توافقنامه را رعایت نماید. چنانچه خدمات و یا محصولات نیراکلاود را تهیه نماید، این توافقنامه باید به طور كامل و تا زمانی كه از خدمات و محصولات استفاده می‌کند و از مزایای آن بهره می‌برد، اجرا شود. مشترك می‌پذیرد كه در صورت تمایل به قطع استفاده از خدمات مسئول خواهد بود كه این موضوع را به پشتیبانان نیراکلاود اطلاع دهد.

 

تعاریف حقوقی:

۱.۱ خريدار: کسی است که به عنوان شخص حقيقی يا حقوقی اقدام به خريد و پرداخت هزينه سرويس می‌نمايد.

۱.۲ سرويس: هر يک از خدمات ثبتی، نرم‌افزاری، فنی و ارتباطی قابل ارائه توسط شرکت.

۱.۳ وبسایت کاربری: وبگاهی به آدرس https://niracloud.com و یا https://nira.cloud که خريدار در آنجا حساب کاربری داشته و از طريق اين حساب می‌تواند فهرست سرويس‌های خود را مشاهده، آن‌ها را تمديد نموده يا ارتقا دهد و مشخصات خريدار در آنجا ثبت شده و قابل ويرايش و بروز رسانی است.

۱.۴ پرتال پشتيبانی: وبگاهی به آدرس https://niracloud.com/panel که کليه مکاتبات الکترونيکی و ايميل‌های خريداران و ساير کاربران با شرکت در آنجا ثبت و از طريق شماره تيکت قابل پيگيری است.

۱.۵ تعرفه: فهرست کامل سرويس‌های قابل ارائه همراه با ويژگی‌ها، محدوديت‌ها و قيمت‌ها به نحوی که خريدار کاملا آگاه گردد.

۱.۶ تحويل خدمات: ارائه شناسه يا کلمه عبور استفاده از سرويس‌های خريداری شده و يا اعلام انجام ساير خدمات بر اساس فاکتور يا قرارداد بين خريدار و شرکت.

۱.۷ کاربر وب‌سايت: کليه اشخاصی که از سراسر دنيا وب‌سايت خريدار را مشاهده و مرور می‌کنند.

 

هویت:

۲.۱ هويت خريدار: خريدار شخصی حقيقی يا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران شرکت وجود دارد و سرويس‌های خريداری شده تحت حساب وی مديريت می‌شود.

۲.۲ خریدار اذعان می‌نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرس‌ها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آن‌ها در پرتال کاربران می‌کوشد. نیراکلاود حق دارد در صورت اعلام شکایت از مراجع ذیصلاح قضایی که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته، تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید. نیراکلاود حق دارد در چنین مواردی تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس کاربر اقدام نماید.

۲.۳ سرویس ‌گیرنده موظف است، از نام و نام خانوادگی حقیقی (با حروف فارسی) و مشخصات و آدرس کامل و دقیق در هنگام ثبت نام استفاده نماید و همچنین انتقال و تفویض حقوق و تعهدات خود به شخص، یا اشخاص حقیقی و حقوقی بدون اخذ موافقت رسمی شرکت رایان پردازش نیرا مجاز نبوده و عدم اجرای تعهدات مندرج در قوانین خرید، حق تعلیق و یا لغو قرارداد را برای سرویس دهنده، محفوظ می‌دارد.

۲.۴ کلیه کاربران نیراکلاود می‌بایست حداقل ۱۸ سال تمام داشته باشند. اشخاص صغیر می‌بایست توسط یکی از والدین یا قیم قانونی وی سرویس تهیه نمایند. شخصی که سرویس توسط وی برای شخص صغیر تهیه می‌گردد قانونا مسئول رعایت کلیه قوانین و شرایط خدمات نیراکلاود می‌باشد.

۲.۵ مالکيت سرويس و کليه مسئوليت‌ها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خريدار و يا نماينده خريدار هريک به تنهائی می‌باشد.

۲.۶ در صورتيکه به درخواست مشتری و در راستای کاهش هزينه و يا بهبود کيفی خدمات نگهداری و تمديد، به جای مشخصات خريدار مشخصات شرکت ارائه کننده خدمات، ثبت شده باشد همچنان مالکيت و کليه حقوق و مسئوليت‌های قانونی بر عهده خريدار خواهد بود.

۲.۷ تعهدات نیراکلاود در قبال مالکیت سرویس‌ها برابر با قوانین مندرج در صفحه مالکیت سرویس می‌باشد و اجرای هر گونه درخواست خارج از آن میسر نخواهد بود.

 

پشتیبانی و نحوه ارتباط

۳.۱ ارائه خدمات پشتیبانی فنی در نیراکلاود بر مبنای پرتال مشتریان و به صورت ۱۶ ساعت و ۷ روز هفته و از ساعات ۶ بامداد الی ۲۲ شب می‌باشد.

۳.۲ کلیه مشتریان موظف می‌باشند قبل از ارسال تیکت، بخش آموزش و مقالات شرکت را مطالعه کرده و در صورت عدم پیدا کردن راه حل مناسب برای رفع مشکل خود، تیکت (درخواست پشتیبانی) مورد نظر را ارسال کنند.

۳.۳ تنها روش ارتباطی مستند و رسمی نیراکلاود با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت‌های پرتال ‫پشتیبانی می‌باشد که از طریق حساب کاربری وی در پرتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود و تنها روش ارتباطی مستند و رسمی خریدار با نیراکلاود، ثبت تیکت در پرتال مشتریان با دریافت شماره ‫پیگیری تیکت خواهد بود.

۳.۴ کلیه مشتریان موظف هستند درخواست‌های پشتیبانی خود را به زبان و فونت فارسی از سیستم پشتیبانی ارسال نمایند و از تماس با تلفن‌های واحد فروش، فرم‌های تماس با ما و… برای پیگیری درخواست‌های پشتیبانی خودداری کنند.

۳.۵ مشتریان موظف می‌باشند برای هر درخواست پشتیبانی یک تیکت جدید باز کنند و از باز کردن تیکت‌های قدیمی و بسته شده خودداری کنند.

۳.۶ مشتریان مجاز نمی‌باشند برای یک درخواست مشابه، چند تیکت متفاوت باز کنند.

تذکر: بجز ارسال تیکت و ایمیل سایر روش‌های ارتباطی مانند تماس تلفنی، چت و … مستند نبوده و شرکت نیز صرفا موظف به پاسخگویی از طریق تیکت و ایمیل می‌باشد و نه از طرق دیگر.

۳.۷ شرکت مسئوليتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خريداری که اطلاعات تماس تغيير يافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شرکت نرسانده است ندارد.

 

تحويل خدمات

۴.۱ نحوه تحويل:

۴.۱.۱ پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خريدار، با آماده تحويل شدن سرويس خريداری شده، مراتب از طريق ايميل مندرج در پروفايل و يا برگه سرويس به خريدار اطلاع داده می‌شود. عدم دسترسی خريدار به آدرس ايميل مورد نظر مانع تحويل سرويس نمی‌گردد.

۴.۱.۲ خريدار در صورتيکه در بازه زمانی حداکثر زمان تحويل، ايميل مذکور را دريافت ننمايد موظف است حداکثر ٢ روز پس از پايان زمان تحويل مجاز، مراتب را به بخش فروش شرکت اعلام نمايد.

۴.۱.۳ در صورت بروز شرايط ويژه فنی و يا محدوديت‌هايی که تحويل در زمان مقرر آن انجام نشود، شرکت مجاز به افزايش زمان تحويل سرويس تا ٢ برابر خواهد بود.

۴.۱.۴ خريدار حق درخواست لغو سرويس خريداری شده تحويل نشده را تا قبل از سپری شدن ٢ برابر زمان تحويل مجاز آن سرويس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه زمان تحويل ۷ روز باشد در صورت عدم تحويل، خريدار تا ١٤ روز مجاز به انصراف از خريد و دريافت وجه پرداختی خود نمی‌باشد.

۴.۱.۵ شرکت مسئوليتی در قبال عدم تطابق با نياز و يا عدم استفاده خريدار از سرويس خريداری شده وتحويل شده ندارد.

۴.۱.۶ سرويس‌های مرتبط با دامنه‌ای که توسط شرکت ثبت و يا تمديد نشده‌اند و نزد ثبت کننده ديگری می‌باشند در هنگام پرداخت فاکتور تحويل شده فرض می‌گردند.

۴.۲ حداکثر زمان تحويل:

۴.۲.۱ حداکثر زمان تحويل برای سرويس‌های شرکت که با توجه به شرايط عمومی کشور و با فرض بدترين حالات ممکن است به شرح ذيل است:

الف) سرور اختصاصی ٧ روز کاری
ب) سرور مجازی ۳ روز کاری
ج) سرويس ميزبانی ٢ روز کاری
د) ثبت دامنه ٢ روز کاری

تذکر: بدیهی است که زمان‌های فوق حداکثر زمان تحویل بوده و عموما موارد (ج) و (د) به شکل آنی و مورد (ب) در طی چند ساعت تحویل می‌گردند.

۴.۲.۲ پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه و کلمه عبور کنترل پنل آن به خريدار، بدليل سلب امکان نظارتی از شرکت، شرکت هيچ مسئوليتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.

۴.۲.۳ در مورد ثبت دامين‌های ir که می‌بايست توسط پژوهشگاه دانش‌های بنيادی تاييد و فعال گردد با توجه به اينکه به طور کلی شرکت کنترلی در زمان تاييد دامين نداشته و همچنين به دليل نقص در مدارک يا مشخصات ممکن است مدت زمان تاييد دامين به طول انجامد، زمان رزرو اوليه دامين مبنای تحويل قرار می‌گيرد.

۴.۲.۴ عودت وجه پس از ثبت دامنه توسط نیراکلاود امکان‌پذیر نمی‌باشد.

۴.۲.۵ نیراکلاود مسئولیتی در قبال تمدید دامنه‌هایی که تا یک هفته پیش از انقضا تمدید نشده‌اند، نخواهد داشت.

۴.۳ تطابق با سفارش: در صورت وجود هرگونه مغايرت سرويس ارائه شده به خريدار با مشخصات سرويس، خريدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت يک هفته از تاريخ فاکتور به شرکت اعلام نموده و شرکت موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غير اينصورت مسئوليت شرکت صرفا محدود به اصلاح سرويس پس از تاريخ اعلام خريدار و فقط تا پايان زمان سرويس مندرج در فاکتور می‌باشد و زمان سرويس‌دهی افزايشی نخواهد يافت.

 

مدیریت، پایداری و امنیت:

۵.۱ مدیریت:

۵.۱.۱ سرور‌های مجازی و اختصاصی به صورت مدیریت نشده (self managed) به کاربر تحویل داده می‌شوند و مدیریت نرم‌افزاری سرور‌ها به عهده کاربر می‌باشد. لذا انجام هرگونه کانفیگ، راه اندازی و بررسی از تمامی گروه‌ها (امنیتی و شبکه و …) مستلزم پرداخت هزینه از سمت کاربر می‌باشد.

۵.۱.۲ نیراکلاود  تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می‌کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس خریداری شده آشنائی داشته باشد. نیراکلاود مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره‌برداری صحیح از سرویس ندارد.

۵.۱.۳ در حالت کلی شرکت بجز ارائه بدون مشکل سخت‌افزار و سیستم عامل به مشتری (در سرور‌های مجازی و اختصاصی) و پرت ارتباطی مناسب از ارائه پشتیبانی سایر خدمات نرم‌افزاری مانند کانفیگ، بک آپ گیری و …. کاملا مصون می‌باشد.

۵.۱.۴ نیراکلاود در جهت رضایتمندی مشتریان اقدام به انجام برخی از موارد ذکر شده در بند ۵.۱.۱ به شکل رایگان میکند ولی جزو وظایف شرکت نمی‌باشد.

لازم به ذکر است نیراکلاود در صورت امکان تمام تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح پشتیبانی نرم‌افزاری خواهد کرد.

۵.۲ امنیت:

۵.۲.۱ به طور کلی در محیط اینترنت ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همين دليل ضمن آنکه شرکت تمام تلاش خود را برای ايجاد محيطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می‌نمايد، با اين حال از جانب احتياط از خريداران می‌خواهد که هميشه ارتباطات آنلاين اينترنتی خود را نا امن فرض نمايند. شرکت هيچ گونه مسئوليتی در رابطه با امنيت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای ديگر را نمی‌پذيرد.

۵.۲.۲ شرکت با تدابير امنيتی خود مسئول حفظ امنيت پايه سرويس‌های خود می‌باشد.

۵.۲.۳ شرکت مسئوليتی نسبت به ضعف ايمنی ناشی از نرم‌افزارها، application ها و يا برنامه‌های مورد استفاده خريدار ندارد.

۵.۲.۴ شرکت مسئوليتی نسبت به امنيت تبادل داده مابين خريدار و سرورهای خود ندارد.

۵.۲.۵ شرکت مسئوليتی نسبت به در اختيار گرفتن کلمه عبور سرويس‌های خريدار، توسط اشخاص ثالث ندارد.

۵.۲.۶ شرکت موظف به رعايت محرمانگی کليه داده‌ها و نرم‌افزارهای موجود در سرويس خريدار می‌باشد و همچنين آن را در اختيار اشخاص ثالث (بجز مراجع قضایی ذیصلاح) قرار نخواهد داد.

۵.۳ پایداری:

میزان پایداری (uptime) تضمین شده شبکه و سخت‌افزار کلیه خدمات ارائه شده در ماه، ۹۹% می‌باشد هر چند پایداری عمومی شبکه و سخت‌افزار سرویس‌ها بسیار بیشتر و نزدیک به ۱۰۰% در ماه می‌باشد. لازم به توضیح است که سرویس گیرنده موظف به پیش بینی وضعیت اضطراری و بکارگیری راهکار‌های ممکن متناسب با نیاز خود می‌باشد و سرویس دهنده در هیچ حالتی در خصوص خسارات و مشکلات احتمالی ناشی از عدم دسترسی به سرویس دارای مسئولیت نبوده و تنها موظف به رفع مشکل در سریعترین زمان ممکن خواهد بود.

** Uptime: نسبت ميزان زمانی که کليه سرويس‌های سرويس دهنده به خريدار در شبکه اينترنت آپ می‌باشند به کل مدت قرارداد سرويس‌دهی به درصد، در صورتی که وب‌سايت يا برخی از سرويس‌ها به دليل عدم رعايت بندهای اين قرارداد به حالت تعليق درآيند در اين زمان محاسبه نمی‌شود.

 

فعاليت‌های غيرمجاز خريدار

۶.۱ تخطی از هر يک از شرايط درج شده در ذيل موجب تعليق سرويس می‌شود. شرکت تنها تشخيص دهنده تخطی از شرايط مندرج با مدارک مستند می‌باشد. شرکت حق قطع سرويس بدون هيچ اخطار قبلی و يا اجتناب از سرويس‌دهی را در شرایط ذکر شده برای خود محفوظ می‌دارد. زمانی که شرکت از تخطی يک خريدار از شرايط مندرج اطلاع پيدا می‌کند نسبت به بررسی فنی و يا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در اين زمان ممکن است برای جلوگيری از ادامه تخلف سرويس خريدار به صورت موقت قطع گردد. پس از تکميل بررسی‌ها شرکت بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازي، تعليق يا قطع سرويس خاطی خواهد بود. همچنين شرکت در صورت لزوم حق پيگرد قانونی شکايت و اخذ خسارت از متخلف را نيز برای خود محفوظ می‌دارد. هر گونه عملی که در اينجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانين جاری کشور ايران يا کشور محل قرارگيری سرورها خلاف باشد نيز تخلف از شرايط خدمات محسوب می‌گردد. شرکت هيچگونه وجهی به خريدار متخلف از شرايط خدمات، تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت يا هزينه مدت باقيمانده سرويس پرداخت نخواهد نمود. همچنين خريدار متخلف مسئول جبران کليه خسارات مادی و معنوی وارده به شرکت، ساير مشتريان شرکت و يا IDC (مرکز خدمات داده‌ای اينترنت Internet Data Center) سرويس مورد نظر خواهد بود:

۱. نصب و يا استفاده برنامه‌ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد.

۲. خريدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ويروس‌ها و يا سورس‌هايی که موجب آلودگی يا پايين آمدن امنيت سرور گردد، نمی‌باشد.

توضیحات: استفاده از هر گونه ویروس، تروجان، شل و اسکریپت به زبان‌های مختلف برنامه‌نويسی برای ایجاد دسترسی غیر مجاز به منابع سرورها  و سایت‌های متعلق به شرکت رایان پردازش نیرا مجاز نمی‌باشد و در صورت آپلود این گونه برنامه‌ها حتی فقط برای تست، بدون هماهنگی سرویس مشتری مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

۳. استفاده از برنامه‌های ضعيف نگارشی که موجب نفوذ به سرويس و ساير سرويس‌های ديگر شرکت و ساير خريداران گردد.

۴. وجود فايل‌های حاوی ويروس، عمدا و يا سهوا در فضای سرويس مورد خريداري.

۵. ارسال هرزنامه (Spam) عمدا و يا سهوا (ملاک، گزارش Spam cop يا سايت‌های مشابه و يا بررسی تيم فنی شرکت می‌باشد).

توضیحات: خبرنامه، ایمیل‌های گروهی، ایمیل‌های تبلیغاتی و اسپم ارسال ایمیل انبوه از سرویس‌های نیراکلاود ممنوع است. منظور از ایمیل انبوه ارسال ایمیل با تعداد بیش از کاربرد متعارف یک کاربر معمولی اینترنت در روز می‌باشد. ارسال ایمیل تبلیغاتی حتی برای یکبار از تمامی سرویس‌های نیراکلاود ممنوع است. ارسال هرگونه ایمیل تبلیغاتی یا گروهی، صرف نظر از باری که بر روی میل سرور ایجاد می‌کند ممنوع می‌باشد. همچنین هر وب‌سایت نمی‌تواند بیش از پانصد ایمیل در روز ارسال کند و این ایمیل‌ها به هیچ عنوان نباید شامل ایمیل‌های (تبلیغاتی، خبرنامه، اطلاع‌رسانی جمعی یا گروهی یا عمومی و یا انفرادی) باشد. در صورت استفاده از سرویس برای موارد ذکر شده سرویس متخلف بلافاصله و به مدت ٢٤ و حداکثر یک هفته مسدود خواهد شد. در مواردی که سرویس کاربر نیاز به تعداد بیش از پانصد ایمیل در روز دارد این موضوع حتماً باید قبلاً به تأیید شرکت رسیده باشد. کاربر می‌پذیرد نیراکلاود تنها مرجع تعیین کاربرد متعارف مورد بحث در این ماده می‌باشد. کاربر باید در نظر داشته باشد ملاک ایمیل گروهی شباهت ۱۰ ایمیل خواهد بود.

۶. گزارش فنی شرکت و يا IDC که سرور ميزبانی در آن می‌باشد نسبت به انجام اعمال مغاير قانون شرکت.

۷. عدم رعايت قانون جرائم رايانه‌ای جمهوری اسلامی ايران (خريدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد اين قانون می‌باشد)

موارد مهم در این زمینه و توضیحات: الف) سایت‌های موزیک و فیلم: به دلیل سیاست‌های خاص وزارت ارشاد اسلامی در صورت شکایت توسط مراجع ذیصلاح، از سایت‌هایی که به هر نحو (تخصصی و غیر تخصصی) در زمینه‌های فیلم و موزیک فعالیت می‌کنند میزبانی نخواهند شد و در صورت تخلف، سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد. ب) سایت‌های ضد اخلاقی – دینی و سیاسی: از کلیه سایت‌های ضد اخلاقی یا مخالف ادیان الهی و همچنین سایت‌هایی که فعالیت سیاسی دارند، پشتیبانی نکرده و در صورت تخلف، سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

۸. انجام فعاليت‌هايی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات شرکت به خريدار و يا ساير خريداران گردد.

۹. استفاده از سرويس جهت ايجاد اختلال و يا نفوذ در سيستم‌های اشخاص ثالث.( سئو چیست)

موارد مهم در این زمینه و توضیحات: الف) Port Scan – Phishing – Scam و تلاش برای نفوذ غیر مجاز: در صورت شناسایی مشتریانی که به هر شکلی قصد نفوذ و دسترسی غیر مجاز به سرورها و اطلاعات سایر مشتریان را دارند، سرویس مشتری متخلف بدون هماهنگی سریعا مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد. ب) فعالیت در زمینه هک، کرک و امنیت: کلیه فعالیت‌ها در زمینه آموزش هک، کرک، امنیت و موارد خرابکارانه، بر روی سرورها و میزبانی وب‌ شرکت رایان پردازش نیرا ممنوع می‌باشد و در صورت مشاهده، سرویس مشتری سریعا مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

تبصره: موارد بند ۹ بر روی سرور‌های مخصوص وارز مشکل ساز نمی‌باشد.

۱۰. راه اندازی mail server Open relay.

۱۱. انجام فعاليت IRC

۱۲. عدم رعايت محدوده استفاده از منابع تخصيص يافته در هر سرويس.

توضیحات: منابع سرور هر وب‌سایت و یا سرور مجازی که بیش از حد متعارف از منابع سرور (مانند HDD ،CPU ،Ram و پهنای باند یا شبکه) استفاده کند متوقف خواهد شد و کاربر موظف خواهد بود میزان مصرف سرویس خود را از منابع سرور تا حد استاندارد کاهش دهد تا سرویس کاربر مجدد فعال گردد. نیراکلاود بسته به شرایط سرور تعیین‌کننده حدود متعارف استفاده از منابع سرور خواهد بود به این صورت که هیچ‌گاه سرویس کاربر نباید باعث ایجاد اختلال در سرور و یا ایجاد کندی و یا کاهش کیفیت سرویس کاربران دیگر بر روی آن سرور گردد. همچنین هر وب‌سایت یا سرویسی که بدین شکل موجب اختلال در کارایی و یا سرعت سرور یا شبکه شود تا زمان رفع این مورد متوقف خواهد شد. نیراکلاود در تمامی موارد این موضوع را با اخطار قبلی انجام می‌دهد تا وب‌سایت و یا سرویس کاربر متوقف نگردد اما در مواردی که این موضوع باعث ایجاد اختلال در سرور و یا کاهش کیفیت و یا سرعت سرویس کاربران دیگر موجود بر روی آن سرور گردد، بدون اخطار قبلی سرویس کاربر را برای بیست و چهار ساعت متوقف خواهد نمود و سپس اخطارهای لازم را برای کاربر ارسال می‌نماید تا کاربر نسبت به رفع مشکل وب‌سایت و یا سرور خود اقدام نماید. در صورت تکرار این موضوع سرویس کاربر به طور کامل و برای همیشه قطع خواهد شد. کاربر می‌پذیرد نیراکلاود تنها مرجع تعیین حدود استاندارد مورد بحث در این ماده می‌باشد.

۱۳. مختل كردن امنيت سيستم يا شبكه. در صورت بروز چنين مسائلی شرکت حق پيگرد قانونی و شکايت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می‌دارد. نمونه‌هايی از اختلال در امنيت سيستم يا شبكه شامل موارد ذيل می‌شود: دسترسی يا استفاده غير مجاز از داده‌ها، سيستم يا شبكه، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو، اسكن يا آزمايش آسيب پذيری يك سيستم يا شبكه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر كاربر، ميزبان يا شبكه، شامل: تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه‌های الكترونيكی، تلاش عامدانه برای پر كردن فضای يك سيستم، تلاش برای تغيير و يا حذف اطلاعات وب‌سايت‌ها بدون مجوز از مالکان آن‌ها و …

۱۴. سرویس گیرنده متعهد می‌گردد، سرویس‌های Proxy و یا VPN ای که نیاز به login برای دسترسی به آن‌ها نیست (در اصطلاح Anonymous Proxy) را بر روی سرورهای خود نصب نکند. استفاده از این نوع سرویس‌ها به صورتی که نیاز به authentication داشته باشند بلامانع می‌باشد.

 

محدوده استفاده از منابع Ram – CPU – Disk Usage – Traffic Data Transfer و …

۷.۱ شرکت در تعرفه‌ی خود و يا در سايت اين موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویس‌های شرکت برای عموم سرویس‌ها در تعرفه درج شده است و ملاک تشخيص، نرم‌افزارهای کنترلی و واحد فنی شرکت خواهد بود.

۷.۲ شرکت در صورت تجاوز منابع سرويس کاربر از حدود تعيين شده، حق قطع سرويس بدون اخطار قبلی تا تعيين وضعيت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خريدار خواهد رساند. در اين صورت شرکت، پس از ارتقا سرويس توسط خريدار و يا کاهش مصرف، اقدام به ادامه سرويس‌دهی خواهد نمود.

۷.۳ در صورتيکه خريدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گيری نيستند از حد استاندارد سرويس تجاوز نمايد به تشخيص بخش فني، شرکت حق قطع سرويس تا تعيين تکليف جديد را دارد.

۷.۴ بر روی سرورهای هاست اشتراکی به هیچ وجه اجازه قرار دادن فایل و اطلاعات برای دانلود کاربران داده نخواهد شد و در صورت مشاهده بدون هماهنگی سرویس مشتری مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

۷.۵ سایت‌های ارائه خدمات میزبانی رایگان و از این قبیل سایت‌ها بر روی سرویس‌های هاست اشتراکی شرکت رایان پردازش نیرا قابل میزبانی نبوده و به محض مشاهده بدون اطلاع قبلی سرویس مشتری مسدود و از روی سرور حذف خواهد شد.

۷.۶ میزبانی سایت‌هایی در زمینه جامعه مجازی و چت روم و وبلاگ‌دهی فعالیت می‌کنند به دلیل استفاده بیش از حد از منابع بر روی هاست اشتراکی مقدور نخواهند بود و میزبانی این سایت‌ها بر روی سرورهای مجازی مشروط به عدم استفاده بیش از حد از منابع سرور خواهد بود.

۷.۷ میزبانی سایت‌های تحلیلی و خبری و وب‌سرویس‌ها بر روی هاست‌های اشتراکی معمولی غیر مجاز است و تنها بر روی هاست‌های حرفه و سرورهای مجازی و اختصاصی قابل میزبانی می‌باشند.

 

محتوا

۸.۱ سرویس‌های شرکت می‌بايست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری يا انتشار هرگونه اطلاعات يا داده که مخالف هر قانون اجرايی باشد يا مستقيما به تخلف از قانون خاصی کمک کند، ممنوع است. اين مورد می‌تواند شامل این موارد باشد: استفاده غير مجاز از علائم و اسامی تجاری ديگران – استفاده غير مجاز از لوگو‌های ديگران – اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم يا کشور – انتشار اکاذيب عليه ديگران – کلاه برداری‌های اينترنتی و هرگونه عاملی که موجب فريب بازديدکنندگان شود – سايت‌های فعال در زمينه HYIP و يا دارای سيستم هرمی – سايت‌های مرتبط يا حامی گروه‌های شناخته شده تروريست بين‌المللی.

۸.۲ مسئوليت محتوای درج شده در سرويس تامين شدۀ خريدار و يا متصل به دامنه خريداری شده از شرکت تماما بر عهده خريدار است. اين مسئوليت شامل موارد تخلف عمد و سهو و يا مواردی که توسط اشخاص ثالث نيز انجام می‌پذيرد خواهد بود.

۸.۳ در صورت عدم رعايت قانون جرائم رايانه‌ای جبران کليه خسارات و هزينه‌های مادی و معنوی، کلی و جزئی وارد بر شرکت در پاسخگوئی به مراجع ذيصلاح بر عهده خريدار خواهد بود.

۸.۴ شرکت برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویس‌ها و اقامه دعوا و ارائه اطلاعات خريدار که محتوای مجرمانه در سرويس خود و يا در سرويس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نمايد.

۸.۵ میزبانی سرویس‌هایی که با حملات ddos روبرو هستند، کلیه هزینه‌ها و خسارات ناشی از حملات dos (اعم از اقدام به حمله و یا دریافت حمله) شامل هزینه‌های ترافیک مصرفی و هزینه‌های نیروی انسانی درگیر در مسئله بر عهده سرویس گیرنده می‌باشد. لازم به توضیح است که در صورت نیاز با تشخیص سرویس دهنده و پس از وقوع چنین حملاتی سرویس مسدود می‌گردد و سرویس گیرنده دیگر امکان استفاده از سرویس را دارا نخواهد بود.

 

مسئوليت خريدار

۹.۱ خريدار موظف است که کليه مواد توافقنامه، ضوابط شرکت و قوانين جمهوری اسلامی ايران را رعايت نمايد. درصورت عدم رعايت، شرکت حق قطع سرويس به صورت موقت يا دائم و پيگرد قانونی و دريافت خسارت از خريدار را دارد و خريدار موظف به جبران کليه خسارات و هزينه وارده بر شرکت می‌باشد همچنين هيچ وجهی بابت فسخ سرويس و يا ايام باقيمانده سرويس يا خسارت وارده به خريدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.

۹.۲ خريداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرويس تهيه شده می‌باشند همچنين می‌بايست به حقوق ساير خريداران شرکت احترام بگذارند. شرکت حق تعليق يا قطع دائم سرويس خريداران که به صورت خواسته يا ناخواسته موجب اختلال در سرويس ساير خريداران می‌گردد را برای خود محفوظ می‌دارد. ضمنا خريدار حق هيچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت

۹.۳ به غير از آن دسته از قوانين که مستقيما به نحوه استفاده از سرويس بر می‌گردد که با پايان سرويس به پايان میرسد. بندهای ديگر قوانين پابرجا بوده و خريدار همواره موظف به رعايت قوانين عمومی و حقوقی شرکت خواهد بود.

۹.۴ کليه مسئوليت‌های عدم استفاده صحيح از سرويس خريداری شده با خريدار می‌باشد و شرکت تنها مسئول ارائه سرويس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته‌های ميزبانی خود می‌باشد.

۹.۵ مشترك متعهد می‌گردد كه محرمانه بودن كلمه عبور و اطلاعات حساب‌های خود در پرتال کاربری را حفظ نماید. مسئولیت تمامی عملیاتی كه به وسیله حساب مشترك انجام گیرد به عهده خود مشترك است. چنانچه استفاده غیرمجاز و یا ناقض امنیت صورت بگیرد کاربر باید سریعاً اطلاع دهد. بدیهی است نیراکلاود هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال هرگونه ضرر و زیان كه بر اثر استفاده فرد دیگری از كلمه عبور و یا حساب مشترك با و یا بدون اطلاع مشترك انجام ‌شده، نمی‌پذیرد. مشترك می‌بایست به دلیل امنیتی اطلاعات دسترسی به حساب خود را در جای امن نگهداری نموده و در مورد عدم دسترسی دیگران به اطلاعات حساب، نام كاربری و كلمه عبور خود احتیاط نماید. لازم به یادآوریست که دسترسی غیرمجاز افراد دیگر به حساب کاربر می‌تواند منجر به خسارات جبران ناپذیری گردد زیرا حساب‌های کاربر در نیراکلاود دارای دسترسی‌هایی می‌باشند که می‌توان از طریق آن‌ها سرویس را به طور کامل حذف کرد و یا تغییر داد و یا به طور کامل به خارج از شبکه نیراکلاود انتقال داد که در این حالت‌ها نیراکلاود و مسئولین فنی شرکت تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند تغییرات انجام ‌شده را به حالت اول بازگرداند و یا سرویس کاربر را مجدد فعال نمود.

۹.۶ خریدار مسئول تمامی اطلاعات مبادله شده در IP های تخصیص ‌یافته و اطلاعات موجود بر سرور(های) مورد اجاره بوده و سرویس‌دهنده هیچ‌گونه مسئولیتی در این رابطه نخواهد داشت.

 

گارانتی و نحوه پشتیبانی

۱۰.۱ شرکت تنها مسئوليت سرويس‌دهی در حوزه سرویس‌های خود را دارد. در خصوص اختلالات و موارد ديگر مانند ارتباط اينترنت خريدار، برنامه‌نويسی وب، نرم‌افزارها و مشکل دامنه‌ای که نزد ديگران ثبت شده است مسئوليتی متوجه شرکت نمی‌باشد.

۱۰.۲ ملاک وجود اختلال در سرويس، گزارش واحد فنی و يک سايت Tracer معتبر که بايد توسط شرکت تائيد شده باشد، است.

۱۰.۳ در صورت درخواست کتبی خریدار و با اعلام مدت اختلال و تائيد واحد فنی، در صورتی که ميزان تجمعی آن از ابتدای دوره از ۱% کل دوره بيشتر باشد به مدت دو برابر زمان عدم دسترسی، به دوره ماهیانه سرویس افزوده می‌شود.

۱۰.۴ نحوه ارتباط مستند خريدار برای درخواست‌های گارانتی و پشتيبانی بايد از طريق پرتال پشتيبانی باشد. که زمان دقيق ارسال درخواست، زمان دقيق رسيدگی وهويت خريد مشخص باشد.

۱۰.۵ سرويس‌ها و رويه عمومی شرکت بر اساس استاندارد فنی بين‌المللی و مصالح شرکت تعريف شده و برای خريدار خاص غير قابل تفکيک و تغيير است و خريدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خريد سرويس بعمل آورده باشد.

۱۰.۶ شرکت مسئوليتی در قبال عدم تطابق سرويس خريداری شده با نياز مشتری ندارد.

۱۰.۷ شرکت نسبت به نصب و عملياتی شدن نرم‌افزارهائی را که مورد تائيد بخش فنی نمی‌باشد مسئوليتی ندارد.

۱۰.۸ حداکثر زمان پاسخگویی به تیکت‌ها و درخواست‌های پشتیبانی ۳۶ ساعت پس از ثبت آن می‌باشد. درخواست‌ها و مشکلاتی که نیاز به بررسی بیشتر و پیگیری داشته باشد حداکثر طی ٧ روز پاسخ داده خواهند شد.

۱۰.۹ شرکت معادل ۳ روز تقویمی از زمان تحویل، دارای گارانتی برگشت وجه با قید مشکل/ایراد برای تمامی سرویس‌های خود می‌باشد و از این رو پس از این زمان، گارانتی برگشت وجه به سرویس خریدار تعلق نمی‌گیرد.
خریدار باید توجه داشته باشد که این گارانتی برگشت وجه صرفا برای یکبار می‌باشد. در صورت برگشت وجه از سمت ارائه دهنده سرویس و خرید مجدد توسط کاربر، امکان برگشت وجه وجود ندارد.

۱۰.۱۰ نیراکلاود حق انجام تغییرات فنی، سخت‌افزاری، نرم‌افزاری یا شبکه‌ای را در سرویس‌های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می‌دهد نیراکلاود موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات از طریق وب‌سایت نیراکلاود، پرتال کاربران یا پرتال پشتیبانی و یا ارسال خبرنامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید. در صورت قطعی موقت در طی اجرای این تغییرات، سرویس دهنده موظف به جبران زمان قطعی می‌باشد.

۱۰.۱۱ نیراکلاود تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سروراختصاصی مشتری از راه دور می‌گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خریدار باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای IDC و سرویس “مدیریت سرور” از خریدار اخذ خواهد شد.

۱۰.۱۲ در صورت بروز مشکل که موجب عدم دسترسی به سرور شود، خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی بوده و نیراکلاود پس از اطلاع موظف به رفع مشکل می‌باشد.

۱۰.۱۳ از دست رفتن داده‌ها به هر دلیلی که باشد، هیچ مسئولیتی متوجه سرویس دهنده نخواهد بود. به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده‌ها، فایل‌ها، بانک‌ها اطلاعاتی و ایمیل‌ها با خود خریداران بوده و همه خریداران می‌بایست پشتیبان کلیه داده‌های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات نیراکلاود سرور نگهداری نمایند. در صورت بروز هرگونه مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات، هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و نیراکلاود در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

۱۰.۱۴ پینگ تایم شبکه ایران از نقاط مختلف کشور در حدود ۱۰ الی ۱۰۰ میلی ثانیه می‌باشد و پینگ تایم شبکه سرویس‌های مستقر در خارج از ایران در حدود ۹۰ الی ۳۵۰ میلی ثانیه می‌باشد که با توجه ظرفیت‌های زیرساختی شبکه داخل کشور ممکن است پینگ تایم در مواقعی به بیش از این مقادیر افزایش یابد. در این صورت سرویس دهنده نسبت به بررسی مسئله با توجه به مستندات ارائه شده از سوی سرویس گیرنده اقدام می‌نماید. لازم به توضیح است که رفع مشکلات موجود در شبکه ISP های مختلف خارج از اختیارات سرویس دهنده بوده و سرویس گیرنده می‌بایست شخصا به پیگیری و رفع آن‌ها اقدام نماید.

۱۰.۱۵ نیراکلاود هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد اضطراری مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیت‌های دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی تلاش برای کاهش اثرات این موارد انجام خواهد شد. بروز هر یک از موارد اضطراری موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد اضطراری خواهد بود.

۱۰.۱۶ نیراکلاود هیچ گونه مسئولیتی در برابر استفاده کاربر از سرورهای مجازی و اختصاصی به عنوان پروکسی و یا فیلترشکن را ندارد و در صورت فیلتر شدن از سمت زیرساخت ایران، موظف به تغییر آی‌پی نخواهد بود. علاوه بر این هیچ گونه برگشت وجه برای روزهای باقی مانده از سرویس قابل اجرا نمی‌باشد.

۱۰.۱۷ نصب سیستم عامل‌های موجود در وب‌سایت (برای سرورهای مجازی)، در زمان‌های از قبل عنوان شده و به شرح بند ۴.۲.۱ می‌باشد. چنانچه کاربر درخواست نصب سیستم عامل از ایمیج خاص و یا کانفیگ‌های دیگری را نماید زمان پاسخگویی به این موارد بسته به نظر قسمت فنی می‌تواند طولانی‌تر از حالت عادی باشد.

 

ضوابط خاص دامنه

۱۱.۱ تمديد يك دامنه تاريخ گذشته در صورت امکان تمديد، ممکن است دارای جريمه تاخير نسبت به تعرفه عادی باشد که اين جريمه مطابق با قوانين ICANN و ثبت کننده اصلی و ضوابط شرکت اخذ می‌گردد.

۱۱.۲ تاريخ مستند برای مدت ثبت دامنه، whois های بين‌المللی می‌باشد. (در خصوص دامنه‌های ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود.)

۱۱.۳ اگر در سفارش خريدار، دامنه‌ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننمايد و يا در حين تکميل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص ديگری ثبت گردد و يا انتقال دامنه‌ای به شرکت باشد که به هر دليل انجام نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزينه ثبت و يا انتقال آن دامنه به حساب خريدار در پرتال کاربران می‌باشد.

۱۱.۴ در صورت درخواست انتقال يک دامنه به پنلی خارج از شرکت از طريق پرتال کاربران، شرکت حق ممانعت از تکميل مراحل انتقال را ندارد.

۱۱.۵ از آنجا که شرکت ثبت و تمديد دامنه و انتقال برای خريدار را به صورت واسط انجام می‌دهد عدم پذيرش توسط ثبت کنندگان بين‌المللی و يا ثبت کننده .ir نسبت به ثبت و يا تمديد دامنه به هر دليل مسئوليتی را متوجه شرکت نخواهد کرد.

۱۱.۶ خريدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکيتی دامنه برای خود تحقيق لازم را به عمل آورده و شرکت در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائيد شرکت و مراجع ذيصلاح ايرانی و بين‌المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع و يا قوانين بين‌المللی عمل می‌نمايد.

۱۱.۷ حداقل طول هر دامین باید ٣ حرف باشد. دامنه‌های یک حرفی و دو حرفی قابل ثبت نیستند.

۱۱.۸ استفاده از _ (خط زیر) یا فاصله یا نیم فاصله یا نقطه یا کاما در نام دامنه ممکن نیست.

۱۱.۹ ثبت برخی اسامی واحدهای اداری کشور منحصراً در اختیار واحدهای ذیربط است. نام کشور (به هر صورت)، نام استان‌ها، فرمانداری، شهرستان‌ها و شهرها از این جمله‌اند.

۱۱.۱۰ ثبت اسامی آثار طبیعی، آثار تاریخی، فرهنگی و ملی، اسامی مذهبی و اسامی مشاهیر در اختیار واحدهای ذیربط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است مگر آنکه آن وزارتخانه مجوز کتبی برای غیر صادر کند.

۱۱.۱۱ ثبت دامنه‌های ac.ir, sch.ir تنها برای آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی دارای مجوز وزارت آموزش و پرورش و ارائه کپی مجوز مذکور و درخواست کتبی در سربرگ موسسه میسر خواهد بود. ضمناً ac.ir تنها برای مؤسسات آموزشی دارای مجوز دارای مجوز وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی ثبت می‌شود.

۱۱.۱۲ ثبت دامنه‌های gov.ir, org.ir تنها برای سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی، همراه با ارائه درخواست کتبی با مهر و امضای معتبر آن سازمان میسر خواهد بود.

۱۱.۱۳ ثبت دامنه‌های net.ir تنها برای شرکت‌های ICP / ISP خدمات دهنده اینترنت دارای مجوز رسمی قابل ثبت است.

۱۱.۱۴ دامنه‎های co.ir تنها برای شرکت‌های ثبت شده، همراه با ارائه روزنامه رسمی ثبت شرکت امکان‎پذير است.

۱۱.۱۵ دامنه‌های رزرو شده مانند web.co – web.net و … قابل ثبت نیستند.

۱۱.۱۶ قیمت‌های ثبت شده در وب سایت، قیمت قطعی ثبت دامنه نیستند. در برخی موارد شرکت اصلی ثبت‌کننده برای دامین‌های خاص هزینه‌های بالاتری را پیشنهاد می‌کند که امکان ثبت با قیمت‌های معمولی وجود نخواهد داشت. در این صورت مابه‌التفاوت اخذ خواهد شد و یا سفارش لغو می‌شود.

۱۱.۱۷ تأیید نهایی ثبت دامنه در برخی موارد ممکن است حداکثر تا ٤٨ ساعت زمان ببرد.

۱۱.۱۸ تمامی دامنه‌های تحت ir توسط پژوهشگاه دولتی دانش‌های بنیادی (www.nic.ir) به عنوان متولی این موضوع در کشور ثبت می‌گردند و نیراکلاود کارگزار ثبت این نوع دامنه‌ها می‌باشد. کاربر موظف به اجرای کامل و بی‌نقص تمامی موارد مندرج در راهنمای ثبت دامنه‌های تحت www.nic.ir شامل دامنه‌های ir و تمامی موارد دیگر می‌باشد. در صورت عدم رعایت کامل راهنما مسئولیت تمامی موارد دیگر به عهده کاربر می‌باشد. همچنین کاربرانی که اقدام به انجام هرگونه عملیات در رابطه با این نوع دامنه می‌نمایند موظف به رعایت تمامی بندهای موافقت‌نامه پژوهشگاه دولتی دانش‌های بنیادی (www.nic.ir) به آدرس اینترنتی www.nic.ir/Domain_Register_Policy.html می‌باشند. در این مورد تمام کاربران موظف به دریافت کامل راهنما چه از طریق وب‌سایت و چه از طریق بخش فروش می‌باشند و عدم درک و تفهیم این راهنما و موافقت‌نامه و یا عدم دریافت و یا عدم مطالعه آن رافع مسئولیت کاربران نمی‌باشد.

۱۱.۱۹ فعال سازی دامنه‌های IR مستلزم تایید شدن نام دامنه توسط فیزیک نظری ایران (Nic.ir) می‌باشد لذا درصورت درخواست مدارک (اسکن کارت ملی، روزنامه رسمی و…)، تعهد نامه و… برای ثبت دامنه از طرف فیزیک نظری ایران، مشتری موظف به ارسال مدارک به info@nic.ir می‌باشد و از آن جایی که این کار توسط نیروی انسانی صورت می‌گیرد کلیه دیرکردها در ثبت دامنه‌های ملی متوجه فیزیک نظری ایران خواهد بود و نیراکلاود به هیچ وجه پاسخ‌گو این گونه مشکلات نخواهد بود.

۱۱.۲۰ مشترک مجوز راه اندازی سرویس‌های ریز نمایندگی یا بک اوردر بر روی سرویس‌های نمایندگی دامنه آ‌ی‌آر و بین‌المللی شرکت رایان پردازش نیرا را ندارد و در صورت تشخیص استفاده غیرمجاز، سرویس مشترک بلافاصله مسدود خواهد شد و نیراکلاود مسئولیتی در قبال بازگشایی مجدد سرویس نخواهد داشت.

 

ضوابط خاص ميزباني

۱۲.۱ شرکت مسئوليتی در قبال تحويل داده‌های موجود در فضای ميزبانی وب به خريدار نداشته و خريدار موظف به استفاده از FTP خواهد بود.

۱۲.۲ شرکت مسئوليتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای ميزبانی خريدار و يا download اطلاعات وی به صورت رايگان ندارد.

۱۲.۳ شرکت مسئوليتی نسبت به نصب نرم‌افزار برای خريدار به صورت رايگان ندارد.

۱۲.۴ شرکت تلاش خود را جهت راهنمايی خريدار در مسائل فنی می‌کند ولی خريدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرويس ميزبانی وب آشنائی داشته و شرکت مسئوليتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحيح از سرويس ندارد.

۱۲.۵ امکان نصب و تغییر نسخه هیچ نرم‌افزار، ابزار و بسته‌ای بر اساس درخواست خریدار و بر روی سرویس‌های میزبانی اشتراکی وجود ندارد.

۱۲.۶ کلیه سرویس‌های میزبانی اشتراکی پس از تایید پرداخت مشتری به صورت آنی تحویل داده می‌شود ولی در بعضی از موارد ممکن است تا ۲ روز کاری فعال سازی سرویس به عقب بیافتد.

 

ساير ضوابط خاص

۱۳.۱ خريدار موظف است سرويس‌هايی که نزد شرکت تمديد می‌نمايد را از نظر تمديد شدن کنترل نموده و در صورت عدم اعمال مراتب تمديد توسط شرکت، حداکثر ٧ روز تقويمی پس از زمان انقضاﺀ مراتب را کتبا از طریق تیکت به مقام مسئول و يا واحد شکايات ارسال نمايد.

۱۳.۲ توافقات خاص تنها به صورت کتبی و با مهر و امضاﺀ مجاز شرکت معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی يا شفاهی و يا به هر شکل ديگر از درجه اعتبار ساقط است.

۱۳.۳ خريدار موظف است تحويل، تطابق و اجرای صحيح سرويس خريداری شده را کنترل نمايد.

۱۳.۴ شرکت هيچ مسئوليتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و يا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای ميزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.

۱۳.۵ مسئوليت اطلاع از زمان انقضا سرويس و کنترل آن‌ها بر عهده خريدار می‌باشد ليکن شرکت، انقضاء سرويس‌های خريدار را از ۱۴ روز قبل از طريق پست الکترونيک به وی يادآوری می‌نمايد و عدم دسترسی خريدار به پست الکترونيکی خود، مسئوليتی را برای شرکت ايجاد نخواهد کرد.

۱۳.۶ وضعيت اعتبار، فهرست سرويس‌ها و پرداخت‌های خريدار در حساب کاربری و در پرتال کاربران قرار دارد و همواره مشترک می‌تواند برای آگاهی از وضعيت عملکرد خود از طريق شناسه و کلمه عبور اختصاص داده شده به آن، مراجعه نمايد.

۱۳.۷ مدت زمان قطع سرويس ناشی از عدم پرداخت مطالبات شرکت، بررسی جرائم و اعمال تشخيص کارشناسی به مدت زمان سرويس‌دهی افزوده نمی‌گردد.

۱۳.۸ امکان دريافت هرگونه سرويس هديه و يا کمک هزينه‌های پيش بينی شده در برخی از سرويس‌ها تنها در هنگام خريد بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزينه آن به حساب کاربری خريدار واريز نمی‌شود.

۱۳.۹ ارتقاﺀ از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می‌گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دو سرویس نسبت به یک ماه کامل می‌باشد که توسط پشتیبانان محاسبه و اعلام می‌گردد.

۱۳.۱۰ سرويس‌های خريدار تنزل داده نمی‌شود.

۱۳.۱۱ تغييرات مالکيت سرويس از طريق درخواست کتبی خريدار يا نماينده وی و يا ارسال ايميل درخواست مذکور از طريق آدرس ايميل موجود در حساب کاربری در پرتال کاربران انجام ميگردد.

تذکر: شرکت می‌تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پيدا نکرده است، اقدامی برای تغيير مالکيت يک سرويس صورت ندهد.

 

شرایط و قوانین مالی

۱۴.۱ خريدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدی و يا در وجه حساب‌های اعلام شده در پرتال کاربران بپردازد.

۱۴.۲ شرکت، حق تامين و وصول کليه مطالبات و جرائم، سود تاخير در پرداخت و ساير هزينه‌های خود از محل قطع موقت و يا دائم کليه سرويس‌ها و اعتبارات خريدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتيکه خريدار فورا به اخطار اعلام شده از سوی شرکت توجه ننمايد حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می‌نمايد لازم به ذکر است مدت قطعی سرويس ناشی ازعدم پرداخت مطالبات شرکت به مدت سرويس‌دهی افزوده نخواهد شد و کليه مسئوليت‌های ناشی از اين نوع قطع سرويس برعهده خريدار می‌باشد.

۱۴.۳ در صورتيکه شرکت تشخيص دهد هر يک از سرويس‌ها و يا کالای خريداری شده يک خريدار در زمان تحويل، با حجم بيشتر و يا با امکانات بهتر و يا زمان طولانی‌تر و يا هر مورد هزينه‌بر بالاتری از مشخصات مندرج در فاکتور مورد استفاده وی قرار گرفته و يا به هر دليل خريدار به اين حجم بيشتر و يا امکانات بهتر و منابع بيشتر و يا زمان طولانی‌تر دست پيدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه‌ای آن را از خريدار دريافت نمايد؛ پرداخت اين هزينه برای خريدار اجباری می‌باشد و شرکت حق استيفا طلب خود را از نحوه دريافت بدهی‌های خريدار خواهد داشت.

۱۴.۴ بازگشت وجه: این گارانتی صرفا به مشتریانی تعلق خواهد گرفت که مشکل اعلام شده توسط ایشان مربوط به سرویس دهنده بوده و توسط پشتیبانی قابل حل نباشد، تعلق خواهد گرفت. سرویس‌هایی که ضمانت برگشت پول ندارند عبارتند از: الف) کلیه هزینه‌های مربوط به خدمات دامین شامل ثبت، انتقال و تمدید دامین. ب) تمدید یا ارتقای هر سرویس شامل ضمانت برگشت وجه نمیشود.

زمان برگشت وجه نیز بسته به شرایط شرکت بین ۷ الی ۱۲ روز کاری می‌باشد. کاربر باید توجه داشته باشد که منظور از روز کاری تمامی روز‌های هفته بجز پنجشنبه، جمعه و روز‌های تعطیل رسمی می‌باشد. لازم به ذکر است که پس از پایان مدت ضمانت برگشت وجه، هیچگونه درخواستی مبنی بر برگشت وجه مسموع نخواهد بود.

۱۴.۵ بدهی‌ها: شرکت با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسويه بدهی‌های معوق حق قطع سرويسی که خريدار برای آن بدهکار است و يا ساير سرويس‌ها و خريدهای قبلی خريدار را داشته و می‌تواند در صورت تمايل با تملک برخی از آن‌ها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرويس) از ميزان بدهی (اصل بدهي، جرائم و يا خسارات وارده بر شرکت) کسر نمايد.

۱۴.۶ جرائم: شرکت حق دريافت هزينه فنی جهت رفع مسدودی يک سرويس را خواهد داشت.

۱۴.۷ افزایش وجه: مبالغ واریز شده به حساب شرکت از طریق قسمت افزایش وجه به هیچ عنوان قابل برگشت و یا قابل جابجایی بین کاربران نمی‌باشد و صرفا برای پرداخت‌های آینده در سیستم قابل استفاده می‌باشد. لذا کاربر در حین وارد کردن مبلغ افزایش وجه و واریز از طریق درگاه بانکی حتما باید توجه لازم را بنماید. در صورت اشتباه کاربر، نیراکلاود هیچ مسئولیتی در قبال برگشت وجه ندارد.

 

انقضاء و تمديد خدمات

۱۵.۱ تاريخ تمديد يک سرويس منقضی شده، از زمان تاريخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنين شرکت مسئوليتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده‌های خريدار پس از تاريخ انقضا نخواهد داشت.

توضیحات: الف) عدم پرداخت، تا یک روز پس از سررسید در سرورهای مجازی و اختصاصی باعث از دسترس خارج شدن سرویس شده و عدم پرداخت تا ۳ روز بعد از تاریخ سررسید به معنای عدم تمایل به تمدید سرویس تلقی شده و اقدامات جهت حذف سرویس مذکور انجام می‌پذیرد. ب) عدم پرداخت، تا ۲ روز پس از سررسید در سرویس‌های میزبانی وب باعث از دسترس خارج شدن سرویس شده و عدم پرداخت تا ۷ روز به معنای عدم تمایل به تمدید سرویس تلقی شده و اقدامات جهت حذف سرویس مذکور انجام می‌پذیرد.

بدیهی است پس از حذف سرویس امکان بازگرداندن اطلاعات میسر نبوده و سرویس دهنده در این رابطه دارای مسئولیت نخواهد بود. چنانچه سرویس گیرنده پس از چند روز مسدود ماندن سرویس نسبت به پرداخت فاکتور دوره اقدام نماید، مدت استفاده مطابق دوره‌های قبلی محاسبه گردیده و تعداد روزی که سرویس گیرنده بدلیل عدم پرداخت امکان دسترسی به سرویس را نداشته است به مدت دوره اضافه نخواهد گردید.

۱۵.۲ پرداخت فاکتور تنها نشان‌دهنده پرداخت شدن مبلغ از سوی کاربر می‌باشد و تأییدکننده تمدید سرویس نمی‌باشد. کاربران باید پس از پرداخت از تمدید قطعی سرویس خود مطمئن گردند و طی حداکثر ۷۲ ساعت از طریق ارسال تیکت بررسی به واحد پشتیبانی نیراکلاود از این موضوع مطمئن گردند زیرا ممکن است در مواردی به دلیل ایجاد اختلال فنی در سیستم پس از پرداخت فاکتور توسط کاربر، سرویس کاربر تمدید نگردد و تنها فاکتور کاربر پرداخت گردد.

۱۵.۳ در صورتی که پس از پرداخت فاکتور توسط کاربر به دلیل عدم تمدید سرویس کاربر از طرف نیراکلاود به هر دلیل فنی و غیر فنی که منجر به تعلیق، حذف و یا قطع دائم سرویس کاربر شده باشد نیراکلاود تلاش خواهد نمود بر اساس فاکتور پرداخت‌شده سرویس کاربر را تمدید و مجدداً فعال نماید اما در صورتی که به هر دلیل فنی و غیر فنی تمدید و فعال‌سازی مجدد سرویس کاربر امکان‌پذیر نبود مبلغ فاکتور پرداخت‌شده توسط کاربر به وی مسترد خواهد شد و کاربر هیچ حق دیگری نخواهد داشت.

۱۵.۴ نحوه پرداخت در پرتال کاربران درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.

۱۵.۵ بدیهی است پس از پایان مدت قرارداد در صورت تمایل به ادامه همکاری با نیراکلاود سرویس گیرنده می‌بایست با نرخ روز نسبت به پرداخت بهای سرویس‌ها اقدام نماید.

۱۵.۶ در صورت تغییر در نرخ ارز (بازار آزاد)، حق تغییر در قیمت انواع سرویس و هزینه لایسنس‌ها، در میانه دوره برای سرویس دهنده محفوظ می‌باشد.

۱۵.۷ سرویس‌های میزبانی وب، سرور‌های مجازی و اختصاصی به شکل ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و یکساله قابل ارائه می‌باشند. ارائه خدمات پس از دریافت کامل هزینه دوره انجام می‌پذیرد و تمدید هر دوره تنها پس از پرداخت هزینه سرویس پیش از سررسید دوره بعدی میسر خواهد بود.

 

حفاظت از حریم خصوصی

۱۶.۱ شرکت درقبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خريدار مسئول بوده و حق استفاده و ارائه به اشخاص ثالث و يا استفاده تبليغاتی را ندارد و تنها در صورت دريافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختيار مقام قضائی قرار خواهد داد. اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دليل قابل رويت بودن برای عموم از اين قاعده مستثنی می‌باشد.

 

موارد حقوقی و قضائی

۱۷.۱ در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خريدار موظف است بدوا نسبت به اعلام موضوع به واحد روابط عمومی و يا دفتر مديريت شرکت اقدام نموده و رسيد کتبی دريافت نمايد. تا موضوع مورد رسيدگی واقع گردد در صورت عدم حصول نتيجه پس از ١٥ روز کاري، خريدار می‌تواند به مراجع قضایی و انتظامی مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند. در صورت عدم حل مساله فی‌مابین و مراجعه به مراجع ذیصلاح، کاربر عملا اقدام به لغو سرویس خود می‌نماید و سرویس دهنده می‌تواند سرویس‌های کاربر را از دسترس خارج نماید و با توجه به قوانین لغو سرویس، هیچ گونه مسئولیتی در قبال اطلاعات کاربر نخواهد داشت.

۱۷.۲ چنانچه استفاده مستقیم و یا غیرمستقیم مشترك از محصولات و خدمات نیراکلاود منجر به اقدام و یا تهدید قانونی مستقیم و یا غیرمستقیم علیه نیراکلاود گردد، شرکت مجاز خواهد بود بدون در نظر گرفتن نتیجه این اقدامات به ادامه سرویس‌دهی به مشترك خود خاتمه دهد.

۱۷.۳ كلیه حقوق و منافع محصولات و خدمات مربوط و متعلق به مالكیت معنوی رایان پردازش نیرا است. مشترك موافقت می‌کند كه هیچ سود یا امتیازی در این مالكیت معنوی به وی منتقل نمی‌شود و متعهد می‌شود كه هیچ‌گونه ادعا و درخواستی درباره سود خدمات و محصولات نخواهد كرد. مشترك درك و موافقت می‌کند كه كلیه محتویات و موارد موجود در این موافقت‌نامه، سایر رویه‌ها و وب‌سایت نیراکلاود مانند سایر حقوق و قوانین مالكیت تحت حفاظت قوانین مختلف حق نشر، حق امتیاز و علامت تجاری در جمهوری اسلامی ایران می‌باشد و نیراکلاود صادرکننده امتیاز آن صریحاً تمامی حقوق مربوط به چنین مواردی را برای خود محفوظ می‌دارد، همچنین مشترك درك و موافقت نموده است كه از هرگونه استفاده از بندهای شرح داده ‌شده در بالا به هر نحو، بدون داشتن اجازه صریح كتبی از نیراکلاود یا صادركننده امتیاز آن، منع شده است. هیچ‌گونه امتیاز یا حقی تحت هرگونه حق نشر، امتیاز، علامت تجاری، علامت خدماتی یا حق مالكیت یا پروانه دیگر به وسیله این توافق‌نامه به مشترك واگذار نشده است.

۱۷.۴ مشترك یا هر شخص دیگر كه به نمایندگی از مشترک این توافقنامه را با عمل ورود به سایت نیراکلاود یا تهیه هر یک از سرویس‌های نیراکلاود یا انجام هرگونه معامله و یا تراکنش با نیراکلاود و یا عمل تأیید در مراحل خرید، به صورت الكترونیكی امضا می‌نماید، بدین وسیله اعلام می‌كند و متعهد می‌شود كه داری حقوق، اختیارات و اعتبار لازم برای اجرای مفاد این توافقنامه می‌باشد و هیچ‌ یك از حقوق و مزایای این توافقنامه را به شخص دیگر انتقال نخواهد داد. همچنین متعهد می‌شود كه ۱۸ سال یا بیشتر سن دارد و یا وكیل قانونی وی این شرایط را دارد و به جانشینی وی این قرارداد را امضاء خواهد كرد و تضمین می‌نماید تمامی مفاد این قوانین را مطالعه نموده و درک کرده است.

۱۷.۵ مشترك توافق می‌كند كه از نیراکلاود، پیمانكاران، نمایندگان، كارمندان و مدیران  آن در مقابل هرگونه ضرر، مسئولیت، آسیب و یا هزینه شامل حق‌الوکاله كه ناشی از ادعا، عملكرد و یا تقاضای شخص ثالث در ارتباط با مشترك (شامل نمایندگان مشترك و یا هر فرد دیگر كه از اشتراك، محصولات یا خدمات مشترك با و یا بدون اجازه مشترك، استفاده از خدمات و محصولات كه مشترك از نیراکلاود خریداری نموده است) و یا نقض مفاد توافقنامه‌های موجود در این توافقنامه باشد، محافظت كرده و غرامات اجتماعی را پرداخت نماید. علاوه بر این مشترك موافقت می‌نماید كه از نیراکلاود در مقابل هرگونه ضرر، مسئولیت، آسیب یا هزینه شامل حق‌الوکاله كه ناشی از نقض ضمانت‌ها ذكر شد و در این توافقنامه به هرگونه عملكرد خلاف از جانب مشترك، هر ادعایی مبنی بر اشتراك شما به كپی‌رایت، علامت تجاری، حق مالكیت معنوی شخص دیگر باشد محافظت كرده و غرامات احتمالی را بپردازد. این غرامات علاوه بر غرامت‌هایی است كه مشترك از طرف خود پرداخت می‌نماید.

۱۷.۶ کاربر موافقت می‌کند كه در هر شرایطی سقف خسارات اثبات‌شده توسط مرجع رفع اختلاف شامل مراجع قضایی و یا هر مرجع رفع اختلاف دیگر به نفع کاربر برای هر یک از انواع سرویس‌ها حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط کاربر به نیراکلاود بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ تحت هیچ شرایطی نخواهد داشت. تمامی مشتریان و کاربران نیراکلاود موظف به پذیرش این ماده بوده و در صورت عدم پذیرش هرگز نباید هیچ‌کدام از محصولات و یا خدمات نیراکلاود را تهیه نمایند.

۱۷.۷ مشترک می‌پذیرد که در مسائلی كه در بخش قوانین و مقررات سرویس‌دهی ذکر شده است به هیچ عنوان شکایتی را به مراجع قانونی ارائه نکند و در صورت ارائه هرگونه شکایت نابجا جبران کننده کلیه ضرر و زیان‌های مادی و معنوی ناشی از رسیدگی به پرونده تشکیل شده، باشد.

۱۷.۸ مشترک موظف می‌باشد كه محل طرح شکایت و دادرسی پرونده‌های مرتبط به خدمات و سرویس‌های ارائه شده توسط شرکت رایان پردازش نیرا را در دادگاه و يا كميته مبارزه با جرائم رايانه‌ای واقع در شهر تبریز و یا تهران قرار دهد و شرکت به دعاوی و پرونده‌های تشکیل شده در دیگر شهرها و استان‌ها پاسخ‌گو نخواهد بود.

۱۷.۹ با توجه به هزینه‌های پایین سرویس‌های نیراکلاود و سود بسیار پایین آن‌ها و بر اساس این توافق‌نامه تمامی کاربران تعهد می‌نماید در صورت هرگونه اقدام حقوقی علیه نیراکلاود در تمامی محاکم قضایی و صنفی چه در پرونده تشکیل‌شده محکوم و یا صاحب حق شناخته شوند تمامی هزینه‌های دادرسی شامل هزینه وکلا بر اساس هزینه عرف وکالت در زمان پیگیری پرونده، هزینه اقامت و ایاب‌ و ذهاب نمایندگان و وکلا و شاهدان در صورتی که نیاز به حضور آن‌ها در محلی غیر از شهر تبریز و یا تهران باشد را تقبل می‌نماید. در صورتی که کاربر نیراکلاود با این بند موافق نمی‌باشد هرگز نباید از هیچ‌کدام از محصولات و خدمات این شرکت استفاده نماید.

۱۷.۱۰ شرکت رایان پردازش نیرا تنها نسبت به عملکرد خود در چارچوب قوانین و مقررات سرویس‌دهی شرکت به مراجع قانونی پاسخ‌گو خواهد بود و عملکرد یا سرویس‌دهی دیگر سرویس دهندگان به هیچ عنوان به شرکت رایان پردازش نیرا مرتبط نخواهد بود.

۱۷.۱۱ عناوین موجود در این توافقنامه جنبه تفسیری دارند و چنانچه تضادی بین عناوین و مفاد توافقنامه وجود داشته باشد، مفاد قرارداد می‌بایست مرجع عملكرد قرار گیرند.

۱۷.۱۲ توافقنامه حاضر شامل رویه‌ها و توافقنامه‌هایی كه در این قسمت اشاره شده (مانند رویه حل اختلافات) به عنوان قرارداد كامل و تنها قرارداد بین مشترك و نیراکلاود برای محصولات و خدمات نیراکلاود تلقی می‌گردد.

۱۷.۱۳ بخش‌های این قرارداد تفكیك‌پذیر می‌باشند. در صورتی كه بخشی از این قرارداد نامعتبر یا غیر اجرایی باشد آن بخش با استناد به قانون و به نزدیک‌ترین شكل به متن اصلی تفسیر می‌گردد و سایر قسمت‌ها و شرایط توافقنامه به طور كامل لازم‌الاجرا هستند.

۱۷.۱۴ نیراکلاود تحت هیچ شرایطی در برابر هر نوع خسارت مستقیم و غیرمستقیم که از سرویس‌ها و یا خدمات نیراکلاود متوجه فرد و یا افرادی گردد مسئول نمی‌باشد، حتی اگر این ادعا بر اساس قرارداد، نقض گارانتی (صریح یا ضمنی)‌، نقض توافقنامه و رویه‌های جانبی آن بوده و یا عدم توانایی مشترك در استفاده از محصولات و یا خدمات نیراکلاود باشد. اگر چه نیراکلاود احتمال چنین خسارتی را گوشزد كرده باشد، برخی شرایط مسئولیت در برابر خسارت ممكن است از حالات فوق مستثنا گردد كه در چنین شرایطی مسئولیت نیراکلاود محدود به هزینه پرداختی توسط کاربر به نیراکلاود برای محصول و یا خدمت مربوطه می‌گردد.

۱۷.۱۵ در صورت ایجاد هرگونه مزاحمت برای نیراکلاود و تمامی زیرمجموعه‌های آن مانند کارمندان، وب‌سایت، گروه پشتیبانی و غیره به هر نحو شامل (تلفنی، ایمیلی، ارتباط اینترنتی و غیره) و یا اهانت و یا توهین به نیراکلاود مانند کارمندان، وب‌سایت، گروه پشتیبانی و غیره به هر نحو شامل (تلفنی، ایمیلی، ارتباط اینترنتی و غیره) و تمامی زیرمجموعه‌های آن، سرویس کاربر سریعاً، بدون اخطار قبلی و برای همیشه قطع خواهد شد و نیراکلاود فرد مذکور را به مراجع ذیصلاح معرفی خواهد نمود.

۱۷.۱۶ در صورت نشر هرگونه اکاذیب علیه نیراکلاود و تمامی زیرمجموعه‌های آن به هر نحو شامل (الکترونیکی و غیر الکترونیکی) و یا تهمت و افترا به هر نحو شامل (الکترونیکی و غیر الکترونیکی) سرویس کاربر سریعاً، بدون اخطار قبلی و برای همیشه قطع خواهد شد و نیراکلاود فرد مذکور را به مراجع ذیصلاح معرفی خواهد نمود. نیراکلاود تنها مرجع تشخیص این مورد خواهد بود.

۱۷.۱۷ کلیه اشخاص اعم از کاربران نیراکلاود و غیره بدون مجوز کتبی مجاز به استفاده کلی یا جزئی از مطالب مندرج در این وب‌سایت به هر شکل ممکن، نمی‌باشند. همچنین استفاده از نشان تجاری و نام “نیراکلاود” به هر نوع و با هر پسوند و پیشوند بدون مجوز کتبی ممنوع می‌باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

 

رفع مسئوليت و سلب اختیار

۱۸.۱ خدمات شرکت به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هيچگونه گارانتی صريح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. ضمنا هيچگونه ضمانتی مانند مطابق نياز خريدار بودن، بی‌عيب بودن، عدم قطعي، امنيت و … ارائه نمی‌شود. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد سرويس‌های شرکت که توسط کارکنان يا نمايندگان و يا سايرين ارائه شوند فاقد اعتبار می‌باشند. شرکت هيچگونه خسارتی بابت عملکرد سرويس خود به هر نحو نمی‌پردازد. شرکت تحت هيچ شرايطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده‌ها روی سرور) نخواهد بود.

۱۸.۲ شرکت رایان پردازش نیرا می‌تواند در هر زمان که بخواهد قوانین فوق را تغییر داده یا تکمیل نماید و هیچ گونه تعهدی در خصوص اطلاع رسانی تغییر قوانین به مشتریان ندارد و در نهایت نسخه قابل استناد، نسخه‌ای خواهد بود که بر روی وب‌سایت رسمی شرکت قرار خواهد گرفت و برای همه مشتریان لازم الاجرا می‌باشد.

۱۸.۳ عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین نیراکلاود نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای قوانین از نیراکلاود نمی‌باشد.

۱۸.۴ با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت نیراکلاود  یا پرتال مشتریان، خریدار قوانین نیراکلاود را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد و هیچ‌گونه ادعایی مبنی بر عدم آگاهی از این موافقت‌نامه پذیرفته نمی‌باشد. همچنین پیشنهاد می‌شود کاربر حتماً باید یک نسخه از این توافق‌نامه را قبل از انجام هرگونه خرید و یا سفارش از نیراکلاود چاپ نموده و نزد خود به عنوان متن قرارداد و موافقت‌نامه نگهداری نمایند و در صورت هرگونه پیگیری از طریق محاکم حقوقی آن را ارائه نمایند و اعلام نمایند که آن را قبل از هرگونه خرید و یا سفارش از نیراکلاود مطالعه و تأیید نموده‌اند.


در صورت تمایل برای دانلود نسخه PDF این توافقنامه می توانید از لینک زیر اقدام بفرمایید.

دانلود