سوالات متداول

نظرتان به سمت سرور های نیرا کلاود جلب شده اما هنوز سوالی دارید که در مورد جواب آن مطمئن نیستید؟! سوالات متداول ما را ببینید، به احتمال زیاد سوالتان پاسخ داده شده است. اما اگر همچنان جواب سوال خود را نیافتید می توانید از بخش تماس با ما آن را بپرسید ویا اگر عضو نیرا کلاود هستید تیکت بزنید !

دسته بندی ها
سوالات عمومی
سرور های اختصاصی
سرور های مجازی
سوالات قبل از خرید
پنل کاربری
از کدام کشورها قادر به ارائه هستید؟

سرورهای نیرا کلاود در بهترین دیتاسنترهای آمریکا، آلمان، هلند و انگلیس قرار دارد و شما می‌توانید از هریک از این چهار کشور که تمایل دارید اقدام به خرید سرور مجازی یا اختصاصی بنمایید.

سرورهایتان در کدام دیتاسنتر است؟

سرورهای نیرا کلاود در بهترین دیتاسنتر های آمریکا و اروپا با بیشترین سرعت و کمترین قطعی قرار دارد. شما می‌توانید از صفحه‌ی دیتاسنترها با این دیتاسنترها و شبکه زیرساختشان آشنا شوید.

چقدر وقت خواهم داشت تا بعد از انقضای سرویس‌ام آن را تمدید کنم؟

تمامی سرور ها تا ۷ روز بعد از زمان پایان سرویس در حالت معلق باقی خواهند ماند و اگر بعد از ۷ روز تمدید نشوند، تمامی اطلاعاتشان پاک خواهد شد.

آیا سرور‌های شما مشکلات ابیوز را دارند؟

سعی کرده‌ایم دیتاسنترهایی را برای قرار دادن سرورهایمان انتخاب کنیم که نسبتا اخطار های کمتری به موارد ابیوز و فایل های کپی رایت نسبت به بقیه دیتاسنتر ها می‌دهند. اگر استفاده شما از سرور در زمینه ای است که ممکن است این نوع اخطارها را دریافت کنید، بهتر قبل از سفارش با تماس بگیرید تا بهترین سرویس ممکن را از مناسبترین دیتاسنتر خدمتتان معرفی کنیم.

آیا سرور ایران نیز دارید؟

سرورهای ایران به دلیل قیمت زیاد و کیفیت و سرعت پایین اینترنت و همچنین قیمت زیاد سخت افزار در ایران نسبت به بازارهای جهانی دارای قیمت تمام شده بسیار زیادی در مقایسه با سرورهای خارج ایران می‌باشند و این زیاد بودن هزینه برای بسیاری از کاربران بصرفه نیست و ترجیح می‌دهند از سرورهای خارجی نیرا کلاود که دارای اختلاف پینگ کمی نسبت به سرور های ایران می‌باشند استفاده کنند.

زمان نصب و راه اندازی سرور های اختصاصی پس از سفارش چقدر میباشد ؟

زمان نصب و راه اندازی سرور های اختصاصی در نیرا کلاود معمولا ۱۲ و حداکثر ۷۲ ساعت بعد از نهایی شدن سفارش و پرداخت هزینه آن توسط کاربر می باشد و علت بالا بودن این زمان نسبت به سرور های مجازی، لازمه ی هماهنگ کردن با بعضی دیتاسنترها است.

آیا هزینه ای هم برای نصب و راه اندازی اولیه سرور دریافت می‌کنید؟

البته که نه! راه اندازی تمامی سرور ها، نصب سیستم عامل و یا راه اندازی پلتفرم بر روی آن بصورت رایگان برای کاربران توسط کارشناسان نیرا کلاود انجام می‌شود.

آیا امکان نصب سیستم عامل توسط خود کاربر وجود دارد؟

بله تمامی سرور های اختصاصی ما دارای دسترسی KVM هستند و کاربران با استفاده از دسترسی KVM قادر خواهند بود سیستم عامل دلخواه خود را نصب کنند.

آیا پنلی جهت ریستارت یا رفع مشکلات سرورهای اختصاصی در اختیار کاربر قرار میدهید؟

بله تمامی سرورهای اختصاصی نیرا کلاود دارای پنل کنترل می باشد که کاربران با استفاده از این پنل کنترل می توانند میزان مصرف منابع را مشاهده، از سالم بودن سرور و درست کارکردن سنسور ها (فن , دماسنج , سی پی یو و رم و .....) اطمینان و پاور ( خاموش - روشن - ریستارت) را کنترل کنند.

زمان نصب و راه اندازی سرور های مجازی پس از سفارش چقدر میباشد ؟

متوسط زمان نصب و راه اندازی سرور های مجازی در نیرا کلاود ۲ ساعت بعد از نهایی شدن سفارش و پرداخت هزینه آن توسط کاربر می باشد اما تمام تلاش ما بر این است که این پروسه را اتوماتیک کنیم تا سرور های مجازی بلافاصله بعد از نهایی شدن سفارش توسط کاربران به آن ها تحویل گردد.

آیا هزینه ای هم برای نصب و راه اندازی اولیه سرور دریافت می‌کنید؟

البته که نه! راه اندازی تمامی سرور ها، نصب سیستم عامل و یا راه اندازی پلتفرم بر روی آن بصورت رایگان برای کاربران توسط کارشناسان نیرا کلاود انجام می‌شود.

چه سیستم عامل هایی بر روی سرور های مجازی نصب می‌کنید؟

تمامی سیستم عامل های مبتنی بر پایه UNIX به عبارتی نسخه های مختلف سیستم عامل لینوکس مانند Ubuntu،CentOS و... و همچنین تمامی سیستم عامل های ویندوزی قابل نصب بر روی سرور های مجازی هستند. بسته به اینکه چه کاربردی از سرور می‌خواهید، می‌توانید سیستم عامل مناسب خود و استفاده‌تان را مشخص کنید. اگر مطمئن نیستید که چه سیستم عاملی مناسب استفاده شماست، می‌توانیداز بخش تماس با ما با ما تماس بگیرید و کارشناسان ما به بهترین نحو راهنمایی‌تان خواهند کرد.

چه کنترل پنل‌هایی قابل نصب بر روی سرورهای مجازی است؟

تمامی سرورهای لینوکس قابلیت نصب کنترل پنل های Directadmin و Cpanel و Kloxo را دارند که البته دو کنترل پنل Directadmin و Cpanel دارای هزینه لایسنس می باشند! که می توانید از قسمت خرید قیمت های این دو کنترل پنل را مشاهده بفرمایید. همچنین بر روی سرور های ویندوزی کنترل پنل Plesk نصب می شود. اگر کنترل پنل دیگری را برای نصب مد نظر دارید به احتمال زیاد قابل نصب است و برای مطمئن شدن میتوانید از قسمت پشتیبانی سوال کنید

آیا سرور های نیرا کلاود دارای بکاپ می‌باشند؟

به جهت کاهش قیمت سرور های مجازی، ما بکاپ اتوماتیک را از روی سرورها حذف کرده‌ایم تا آن عده از کاربرانی که نیازی به بکاپ اتوماتیک ندارند ملزم به پرداخت هزینه سرویسی که استفاده نمی‌کنند نشوند. اما برای کاربرانی که نیاز به بکاپ دارند در هر زمانی از طول دوره سرویسشان با دریافت وجهی متناسب با حجم فضای مصرف شده و حجم فایل بکاپ نهایی، بکاپ انجام می‌شود.

چرا قیمت سرورهای شما پایین است؟

تلاش کرده‌ایم با انتخاب بهترین دیتاسنترها و در نظر گرفتن حداقل سود ، مناسبترین قیمت را برای کاربرانمان فراهم تا بتوانند تجربه‌ی استفاده از پردازش ابری را داشته باشند!

چه تضمینی در برابر کیفیت سرورهایتان می‌دهید؟

سرور های مجازی نیرا کلاود تا ۷ روز پس از سفارش امکان لغو سفارش و بازگشت وجه دارند بدین معنی که اگر کاربر تا ۷ روز پس از سفارش سرور مجازی به هر دلیلی از سرور تحویل گرفته خود رضایت نداشت، می تواند درخواست لغو سفارش کند و وجه پرداختی او کاملا به او بازگشت داده می شود!

چگونه به شما اعتماد کنم؟

در طی ۷ سال گذشته که مشغول خرید و فروش سرور با نام های تجاری VPSCO و نیرا کلاود بوده‌ایم و نیز تجربه‌ای که از فروش سرور در انجمن وب هاستینگ تاک داشته‌ایم، افتخار این را داریم که حتی یک مشتری ناراضی نداشته‌ایم و نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره نیز گواهی بر این حقیقت است. شما می‌توانید پروفایل ما در انجمن وب هاستینگ تاک را نیز از اینجا مشاهده کنید تا در مورد صحت و سوق گفته های ما به اعتماد برسید!

آیا میتوانیم به پنل خودم دسترسی شخص دیگر را هم بدهم؟

شما میتوانید با تعریف همکاران خودتان به پنل به آنها نیز دسترسی بدهید تا برای رسیدگی به سرویس ها و تمدید ها و همینطور لغو سرویس اقدام کنند.

چگونه میتوانم سرویس خود را تمدید یا لغو کنم؟

۱۴ روز قبل از سررسید سرویس شما برای شما فاکتور صادر میشود و شما می‌توانید در این بازه زمانی نسبت به تمدید سرویس خود اقدام کنید تا سرویس پس از اتمام دوره، معلق نشود و همچنین تا ۷ روز بعد از معلق شدن سرویس نیز می‌توانید سرویس خود را تمدید کنید تا فایل‌هایتان از سرور پاک نشود و سرویس دوباره فعال شود. همینطور اگر قصد لغو سرویسی را دارید میتوانید از بخش مشاهده سرویس ها، سرویس مورد نظر را لغو کنید.

من رمز ورود خود را فراموش کرده‌ام و برای من رمز ورود جدید ارسال نمی‌شود، چکار کنم؟

ابتدا پوشه‌ی Spam ایمیل خود را چک کنید. اگرایمیلی دریافت نکرده بودید از قسمت پشتیبانی با ما تماس بگیرید تا برایتان رمز عبور جدید صادر کنیم.

سوال بی جوابی دارید؟! می‌توانید از بخش پشتیبانی سوال خود را بپرسید!